Maybelline WhiteStay UV- co nieco o moim zeszłorocznym odkryciu

1/15/2015

 Jakiś rok temu znalazłam na allegro podkład Maybelline WhiteStay UV. Moją uwagę przeciągnęła jego cena- kosztował ok. 8zł. Dlaczego taki tani? -pomyślała moja głowa.  Produkt nie jest dostępny na polskim rynku, co z resztą widać po opakowaniu- napisy na nim są po angielsku i  arabsku. Pomyślałam, że za taką cenę warto go sprawdzić. Nawet gdyby był w 100% niewypałem, to zawsze ciekawe doświadczenie. Uwielbiam testować takie niespotykane rzeczy! Na aukcji był opisany, jako podkład rozjaśniający cerę, a że jestem blada, uznałam, że możne się sprawdzić. Zamówiłam go raz, potem drugi, a po roku znów do niego wróciłam.

Tak  jest opisany w internecie: 

 "Ulubiony podkład rozjaśniający wielu gwiazd, które chcą uzyskać efekt jaśniejszej skóry a jednocześnie chronić ją przed szkodliwym promieniowaniem UV.Podkład zawiera filtry UV , SPF 18.

Efekt

Cera jest rozjaśniona i rozświetlona, jednocześnie przebarwienia skóry i niedoskonałości są doskonale zakryte.Cera wydaje sie bardziej promienna. Koloryt jest wyrównany i skóra wygląda młodziej.Filtr SPF 18 nie przepuszcza większości promieni UVA i UVB, chroniąc przed przedwczesnym fotostarzeniem się skóry. Koloryt skóry jest wyrównany a skóra wygląda młodziej. Dzięki temu podkład zapewnia skórze ochronę przed promieniowaniem słonecznym, niwelując widoczność uszkodzeń skóry wywołanych przez dawną ekspozycję na oddziaływanie promieni UVA/UVB oraz zabezpieczając ją przed negatywnymi skutkami ich wpływu w przyszłości. Podkład nie zatyka porów. Nie uczula, filtr SPH18 zapewnia długotrwałą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, nawet wrażliwej skóry."
Cena: ok 8 zł + wysyłka

Pojemność: 30 ml

Opakowanie: Poręczne małe plastikowe opakowanie. Aplikator ze śmiesznym "dzióbkiem". Niestety napisy bardzo szybko się ścierają.

Konsystencja: Lekki i wodnisty.

Zapach: Mało intensywny, przyjemny zapach. Ciężko mi go do czegoś porównać.

Podkład dostępny jest w 3 tonacjach :
C- tonacja chłodna
W-tonacja ciepła
N-tonacja neutralna


Chociaż podkład na zdjęciu wygląda na dosyć ciemny, na twarzy szybko stapia się z cerą. Może dlatego, że ma wybielać skórę i się utlenia? Daje ładne wykończenie i jest praktycznie niewidoczny. Najbardziej lubię w nim to, że po nałożeniu buzia jest bardzo gładka, aż mam ochotę się miziać po twarzy! Krycie jest średnie, ale nie każda z nas tego potrzebuje. Ma ładny delikatny zapach i nie zapycha. Mam wrażenie, że po całym dniu prawie nic z niego na twarzy nie zostaje, ale czego się spodziewać po tak lejącym i lekkim podkładzie.  Mimo to, coś mnie w nim przeciąga i lubię mieć go w swojej kosmetyczce. 

Podsumowując:

Plusy:                                                               
+ delikatna gładka cera po użyciu 
+ładny zapach
+wydajność
+naturalny efekt
+dobrze się rozprowadza
+cena 

Minusy:
-szybko się ściera
-delikatnie podkreśla suche skórki
-jest dostępny tylko w internecie (chociaż nie do końca uznałabym to za minus)


Warto go sprawdzić, jeśli masz jasną cerę,nie masz dużych zmian skórnych i szukasz naturalnego efektu w niskiej cenie.  Na pewno nie nadaje się na wieczorne wyjście, bardzo szybko "ucieknie" z twarzy, ale na co dzień jak najbardziej, jest godny uwagi.
Może Ci się spodobać

0 komentarzy

Polub mnie na Facebooku

Obserwatorzy